פרויקטים ופסקי דין נבחרים


הלכות אשר נקבעו ע"י משרדנו מהוות חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים של הסטודנטים למשפטים באוניברסיטאות השונות, בפסקי הדין ניתן לצפות בערך "עו"ד מוני עזורה" בכל אתרי האינטרנט הרלבנטיים.

משפט מנהלי

בג"ץ 5931/04 מזורסקי ואח' נ' מד"י - משרד החינוך, פ"ד נט(3) 769

בית המשפט הגבוה לצדק, ברשות נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, יחדיו עם השופטים המכובדים אליהו מצא ומישאל חשין,  נענה לעתירתם של הורי תלמידים בכתות ו' ו-ז', שביקשו לאפשר לילדיהם ללמוד בבית הספר המקיף 'מאיר שפיה', במסגרת תוכנית "מופת", והורה להכליל את התלמידים בבית הספר; צוין כי הסעד השגרתי שבית המשפט עשוי להעניק למי שנפגע מהפרת חובתה של הרשות לפעול בעניינו במהירות הראויה, הוא מתן צו המורה לרשות לפעול בתוך פרק זמן קצוב, אלא שבמתן סעד שכזה יפעל בית המשפט במידתיות ובריסון תוך מתן סעד נקודתי ולא גורף מדיי.

משפט מסחרי

רע"א 1690/00 מ.ש. קידוחי הצפון בע"מ נ' ורד גוילי – מפרקת זמנית ומנהלת מיוחדת ואח', פ"ד נז(4) 385

בית המשפט העליון בהרכב מיוחד של 7 שופטים: ש' לוין, ת' אור, א' מצא, מ' חשין, ט' שטרסברג כהן, י' טירקל, י' אנגלרד הפך את הלכת קולומבו וקבע כי אין לראות באופן אוטומטי בעיסקת אשראי רגילה, שיש עמה סעיף שימור בעלות, עיסקת משכון; בית המשפט קבע כי חלף זמנה של הלכת קולומבו.

דיני בנקאות

עא 4088/08 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ נ' שמעון מסעדה פנורמה אילת בע"מ ואח' (16.2.10)

ביטול תביעת בנק ע"ס 4,000,000 ₪ כנגד ערבים לאחר שהוכח כי הבנק לא הרים את הנטל המוטל עליו.

הפ 1839/09 (מחוזי ת"א) רוני בלאו הוד נ' בנק דיסקונט לישראל בע"מ

עיכוב הליכי מימוש משכנתא.

תא 1536/02 (מחוזי ת"א) הבנק הבינלאומי הראשון בע"מ נ' יגאל זבולונוב

ביטול ערבויות אישיות של ערבים כלפי בנקים  ושם בוטלה ערבות אישית בגובה  4,000,000 דולר ארה"ב

מוניציפאלי

רע"א 7952/98 עיריית טייבה נ' היועץ המשפטי לממשלה ואח'

משרדנו הוביל לשינוי החקיקה בנושא הקפאת הליכים לגבי עיריות כאשר הצליח להביא להקפאת הליכים זמני של  עיריית טייבה. בית המשפט העליון נתן סעד זמני של צו הקפאת הליכים אשר הוביל בסיומו של דבר להסדר נושים ראשון מסוגו בישראל. עיריית טייבה בראשות ראש העיר מר עיסאם מסרוואה שלחה מכתב ברכה לעו"ד עזורה ובו תודתה של העיר טייבה.